نکاتی برای تقویت بهره وری کار از راه دور

در این روزها که همه جهان با ویروس کرونا می جنگند ما هم باید به نحوی کمک کنیم تا این ویروس ریشه کن شود .
در همین راستا شرکت‌ها هم گام‌ هایی برداشتند و کارمندان خود را ملزم به دورکاری کرده اند.
چند راهکار وجود دارد که به افزایش بهره وری کارکنان از راه دور کمک میکند.

در محیط راحت کار کنید

        زمانی که شما از راه دور کار می‌کنید ، هر جایی می‌تواند دفتر شما باشد اما شما باید مراقب باشید چون خیلی راحتی می‌تواند منجر به بهره‌وری کم‌تر شود .

        ایجاد فضای اداری خودتان می‌تواند چالش برانگیز باشد اما غیر ممکن نیست . به عنوان مثال ، اگر از خانه کار می‌کنید ، یک  گوشه ی اتاق می‌تواند برای یک فضای اداری ایده‌آل باشد .

      اگر نمی‌توانید کل اتاق را به فضای دفتر اختصاص دهید ، تنها یک گوشه اتاق را انتخاب کرده و یک تصویر ذهنی برای کار انتخاب کنید که این گوشه برای کار است و اگر در انجام این کار موفق باشید ، بقیه خانه محل استراحت است .

      به خود استراحت دهید

استراحت در حین کار یک ضرورت است ، اما اگر خیلی از آن استفاده شود می‌تواند بهره‌وری را کاهش دهد چون هیچ‌کس برای نظارت شما وجود ندارد و ممکن است ناخودآگاه از آن آزادی استفاده کنید .

هر چند وقت محیط را تغییر دهید

شگفت‌انگیزترین چیز در مورد کار از راه دور این است که شما مجبور نیستید در هر روز با همان مکان کار کنید . خلاق باشید و محل کار خود را با توجه  به آرزوهای قلبی خود انتخاب کنید .

برای مثال ، یک جفت هدفون و لب تاپ در یک کافی‌شاپ کوچک می‌تواند محل کار شما باشد اگر می‌خواهید از خانه خارج شوید یا حتی یک کتابخانه که در آن می‌توانید از هدفون استفاده کنید.

بهترین مکان را انتخاب کنید که در آن می‌توانید از محیط لذت ببرید در حالیکه کار می‌کنید و بهره‌وری خود را افزایش می‌دهید.

با تیم خود به طور منظم صحبت کنید

در حالی که تایپ کردن روشی آسان برای برقراری ارتباط با بسیاری از افراد در همان زمان است ، اما اگر واقعاً می خواهید افکارتان را به چالش بکشید ، باید به صورت ویدیویی یا صوتی ، با تیم خود تماس بگیرید تا ارتباط عمیق تری با آنها برقرار کنید.

ساعت طلایی را کشف کنید

بعضی اوقات تیم‌ها در مکانهای مختلفی مستقر هستند و ارتباط  با آن‌ها دشوار است . در این حالت ساعتی را پیدا کنید که در آن تمام یا بیشتر اعضای تیم شما در دسترس باشند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید

لیستی از "کارهایی که نمی کنید" داشته باشید

برای افرادی که از راه دور کار می کنند ، یک لیست انجام شده نمی تواند یک مزیت بسیار عالی برای زندگی باشد. وقتی از راه دور کار می کنید ، دائماً به فکر انجام کارهای غیر ضروری هستید ، زیرا کسی برای نظارت نیست، پس یک لیست از کارهایی که نباید انجام دهید ضروری است.

ساعت اداری خود را تنظیم کنید

فعالیت های خود را در طول روز برنامه ریزی کرده و برای هر روز از هفته اهداف مشخصی تعیین کنید، تا بتوانید هنگام خاموش کردن رایانه خود،  احساس کنید که شما کارآمد بوده اید و وقت تلف نکردید.

اگر می خواهید  برنامه ریزی دقیقی داشته باشید ، از تقویم Google استفاده کنید که به شما امکان می دهد هر نمونه از زمان خود را در طول هفته برنامه ریزی کنید. بنابراین ، اگر یک فعالیت در تقویم شما ثبت نشده، پس ارزش آن را ندارد که وقت خود را بیش از حد تلف کنید.

ورزش کنید

اگر می خواهید از راه دور یا حتی در دفتر کار کنید ، سالم نگه داشتن بدن ضروری است. پیاده روی کنید یا ورزش در خانه انجام دهید این به شما کمک می کند تا هنگام کار آرامتر باشید