نقش ابرها در کرونا

در حالی که دولت ها در سراسر جهان قرنطینه های جامعه را اجرا می کنند ، مردم و مشاغل برای ادامه زندگی خود به فناوری متکی هستند. آنها از توانایی معمول خود برای جابجایی جسمی محروم هستند و برای ادامه کار ، انجام کار یا سرگرمی به اینترنت و ابزارهای مختلف وب روی می آورند.

 

این بیماری همه گیر نشان می دهد که چگونه محاسبات ابری در دنیای مدرن ضروری است. بسیاری از امکانات و خدمات بصورت آنلاین توسط ابر امکان پذیر است. از بازی ها گرفته تا برنامه های بهره وری و نرم افزاری که توسط مشاغل و مؤسسات مورد استفاده قرار گرفته است ، محاسبات ابری نقش اساسی دارد.

  • فعال کردن تجارت آنلاین قابل اعتماد

در میان سختگیری ها ، هنوز هم نیاز به تهیه غذا و مواد غذایی وجود دارد. تقریباً فعالیت تمام فروشندگان آنلاین به خود آنها بستگی دارند و به ویژه با افزایش معاملات روبرو هستند.

فروشگاه هایی که هنوز از هاستینگ سنتی وب استفاده می کنند ، احتمالاً با کمبود منابع شبکه برای مواجهه با افزایش شدید ترافیک ، دچار خرابی می شوند. راه حل های میزبانی ابر بسیار مقیاس پذیر است ، بنابراین افزایش ناگهانی در ترافیک بعید است که تجارت را مختل کند.

علاوه بر این ، ارائه دهندگان میزبان ابری در برخورد با حملات سایبری مجهز تر و باتجربه هستند. آنها می توانند سرورهای خود را در برابر DDoS ، هک کردن و سایر تهدیدها بهتر از سازمانهایی که سرورهای سایت کار می کنند محافظت کنند. این بدان معنی است که راه حل های ابری به حداقل رساندن موارد خرابی ناشی از حملات سایبری کمک می کند.

همچنین شایان ذکر است که چگونه ابر به جرایم سایبری مانند دزدی یا سرقت کارت اعتباری کمک می کند. از آنجا که اپراتورهای مربوط به کلاهبرداری آنلاین (ایجاد کارت اعتباری) برای عملی کردن طرح های خود به ابر تاریک روی می آورند ، ارائه دهندگان خدمات معتبر ابری به ایجاد سدی بزرگ در برابر جرایم سایبری کمک می کنند. آنها کمک می کنند تا شبکه ها بدون بدافزار بمانند و فعالیت های غیر عادی در اسرع وقت شناسایی و متوقف شوند. اپراتورهای مشروع ابر معمولاً با شرکت های امنیتی ، محققان و مقامات اجرای قانون همکاری می کنند تا تهدیدات سایبری را در معرض خطر نگه دارند.

  • پشتیبانی از خدمات درمانی

گزارشی از West Monroe Partners می گوید که صنعت مراقبت های بهداشتی هنگام استفاده از ابر ، امور مالی و حتی انرژی و خدمات را هدایت می کند. بسیاری از بیمارستان ها ، مؤسسات مراقبت های بهداشتی و آژانس های خدمات بهداشتی و درمانی دولت برای بهینه سازی خدمات و به حداکثر رساندن نتایج بیماران دیجیتالیز کرده و داده های خود را به ابر آورده اند.

این پذیرش اولیه ابر یک مزیت بزرگ در مبارزه با بیماری همه گیر است زیرا توانایی تجزیه و تحلیل داده های مربوطه را برای بهبود پاسخ توسعه می بخشد. رایانش ابری چیزی بیش از ذخیره اطلاعات نیست. همچنین هزینه های فناوری اطلاعات را برای تأسیسات بهداشتی کاهش می دهد زیرا آنها از لزوم آموزش پرسنل ، خرید تجهیزات و تأمین فضای فیزیکی برای افراد و سخت افزار IT استفاده نمی کنند. علاوه بر این ، با فعال کردن داده ها و ادغام سیستم ، قابلیت همکاری را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، ابر از راه دور پزشکی پشتیبانی می کند. دسترسی از راه دور به داده ها و ابزارهای آنلاین تعاملی این امکان را برای پزشکان و سایر کارمندان بهداشت فراهم می کند که از راه دور خدمات ارائه دهند. 

  • تسهیل کار از راه دور

در حالی که همه کارها با ارتباط از راه دور سازگار نیستند ، محاسبات ابری پیشرفت های قابل توجهی در بهره وری را برای آنها فراهم می کند. کارهای دفتری ، حسابداری ، تدریس / آموزش ، برنامه نویسی ، طراحی وب ، نوشتن ، ویرایش ، مهندسی ، بازاریابی آنلاین ، مشاوره و سایر مشاغل دیگر می توانند با سهولت نسبی به یک کار از راه دور منتقل شوند.

وب سایتهایی مانند Upwork ، Guru و Freelancer.com از ابر استفاده می کنند تا از هرجایی دسترسی راحت به خدمات مربوطه خود را فعال کنند. به طور مشابه ، ابزارهای کار از راه دور مانند TeamViewer ، Skype ، ClickMeeting و Slack نیز برای عملکرد مداوم و قابل اعتماد خود به ابر متکی هستند. حتی پلتفرم جدید کنفرانس تلفنی کنفرانس Zoom که توسط شبکه های مختلف رسانه ای در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، از فناوری ابر استفاده می کند.

کار از راه دور قبل از ظهور رایانش ابری وجود داشت ، اما قبلاً با ناکارآمدی و مشکلات فنی روبرو بود. به عنوان مثال وظایف حسابداری می توانند در خانه تکمیل شوند و مدارکی که از طریق ایمیل یا برخی روشهای ارسال پرونده دیگر به دفتر ارسال می شوند. مشکل این است که در صورت بروز خطاهای داده ، تصحیح و بروزرسانی حساب ها و گزارش ها می تواند یک روند خسته کننده باشد. در مقابل ، هنگام انجام حسابداری با استفاده از سیستم ها و اسناد بهم پیوسته ذخیره شده در ابر (از دسترس چندین کاربر به طور همزمان) ، از ناهماهنگی داده ها جلوگیری می شود و اشتباهات به موقع اصلاح می شوند.

  • سرگرم کردن کسانی که در خانه پناه می برند

دوری جسمی نه تنها در هنگام دستیابی به غذا و مواد غذایی ، مبارزه ای است. انزوا طولانی مدت و ناتوانی در انجام کارهای روزمره نیز می تواند تاثیری بر سلامت روان داشته باشد. خوشبختانه ، اسباب بازی و عصر اینترنت گزینه های زیادی را برای سرگرمی در خانه و بدون نیاز به تعامل شخصی با افراد دیگر ارائه می دهد.

Netflix ، HBO Go ، Hulu ، Amazon Prime Video و چندین سرویس پخش دیگر لیست های گسترده ای از فیلم ها و سریال ها را برای تماشای لیست ارائه می دهند. برای علاقه مندان به بازی های ویدیویی ، بازی های آنلاین در دستگاه های تلفن همراه یا کنسول ها می تواند یک سرگرمی مناسب باشد.

همه این فعالیت های سرگرمی به افراد امکان می دهد تا سرگرمی و نوعی ارتباط با دیگران به صورت آنلاین برای رفع خستگی و جلوگیری از مشکلات جدی تر  پیشگیری کنند. آنها توسط محاسبات ابری امکان پذیر می شوند. بدون فن آوری ابری ، سایت ها و سرویس های وب برای مقابله با افزایش ترافیک تلاش می کنند و باعث می شوند که آنها دچار خرابی شوند و کاربران را ناامید کنند.

ابر در طول همه گیری ضروری است

جهان را بدون محاسبات ابری تصور کنید. ممکن است فروپاشی نکند ، اما مطمئناً ناشی از ناکارآمدی و کمبود ناتوان کننده گزینه هایی برای ادامه زندگی روزمره خواهد بود. عدم وجود راه حل های ابری به معنای طلسم طولانی دلزدگی و ناراحتی برای بسیاری از افراد است. برای مشاغل ، این امر می تواند منجر به وقفه در فعالیتهای تجاری بدون گزینه های مناسب شود. ابر ثبات و انعطاف پذیری را برای سیستم عامل ها و خدمات مبتنی بر وب به ارمغان آورده است ، به طوری که آنها می توانند بدون اینکه از افزایش ناگهانی افرادی که به صورت آنلاین برای انجام مشاغل ، کار و یا بازی آنلاین مشغول می شوند ، کار خود را ادامه دهند.