با همه گیری کرونا اعتماد به ابر عمومی افزایش پیدا کرد.

با افزایش همه گیری ویروس کرونا و موج دورکاری ابر به کالایی تبدیل شد که پیش بینی می شود تا سال 2022 رشد زیادی کند.

با توجه به درک شرکت ها از مزایای انواع سرویس های ابری  برای تداوم و نوآوری در تجارت ، رونق در سرمایه گذاری های ابری در سراسر سال 2021 و بعد از آن ادامه خواهد داشت.

استفاده از زیر ساخت های ابر عمومی امری جدید نیست که برای مدیریت دورکاری و استمرار کسب و کار استفاده شود . اما تحلیلگران به استفاده مداوم و سرمایه گذاری در آن امید دارند زیرا شرکت ها به رشد و پایداری خود با استفاده از این سیستم ها پی می برند.

در سالهای قبل بسیاری از شرکت ها به دلیل امنیت، حاکمیت و مدیریت مسائل مربوط به بارهای کاری به سمت ابرعمومی کشانده شده و آنرا پذیرفتند . Nag می گوید "وقتی آنها طعم ابر عمومی را چشیدند دیگر باز نمی گردند زیرا متوجه می شوند تمامی ترسهای قبلی آنها بی اساس بوده است"

 

بر اساس پیش بینی منتشر شده ، به دلیل شتاب مدرنیزه شدن ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 ، هزینه های کاربر نهایی در خدمات ابری عمومی 18.4٪ در سال 2021 رشد می کند .

 

Shyamal Patel

 

"همه گیری باعث استفاده از ابر نشد ، همه گیری فقط آنچه را که قبلاً به عنوان دیجیتالی شدن در کل صنعت در حال انجام بود ، تسریع کرد."

 

اما به طور کلی هزینه های ابر با توجه به سالهای قبل افزایش زیادی داشته است.

حتی اگر واکسنی در دسترس باشد و بیماری همه گیر از بین برود ، روند صعودی هزینه های ابر احتمالاً ادامه خواهد یافت. پیش بینی می شود 14.2 درصد از کل بازار جهانی فناوری اطلاعات شرکتهای بزرگ در سال 2024 صرف ابر شود که 5.1 درصد افزایش نسبت به سال 2020 داشته باشد.

Nag این امر را به این دلیل دانست که حتی پس از پایان هم گیری، بسیاری از مردم به دفتر خود برنخواهند گشت و انتظار می رود دنیای جدیدی از برنامه ها با تکیه بر ابر وجود داشته باشد.

در گزارش گارتنر آمده است ، در حالی که saas بزرگترین بخش پیش بینی بازار ابر است که به 117.7 میلیارد دلار در سال 2021 رشد می کند ، خدمات زیرساخت های برنامه و پلت فرم به عنوان یک سرویس (PaaS) با نرخ بالاتر 26.6 درصد رشد می کنند.

 

مدل های PaaS به کسب و کارها امکان توسعه و استقرار برنامه های سفارشی ساخته شده روی ابر را می دهد. ارائه دهندگان خدمات ابر پلت فرم را به شرکت ها می فروشند و هنگامی که از طریق ابر عمومی میزبانی می شوند ، این شرکت از زیرساخت های توسعه مشتری پشتیبانی می کند.

 

منبع:CIODIVE