فضای رایگان ذخیره سازی ابری گوگل به 15 گیگابایت کاهش یافت

گوگل از سال آینده فضای ذخیره سازی ابری رایگان خود را به 15 گیگابایت محدود می کند.

از اول ژوئن 2021 تمامی فایل ها، عکسها، فیلمهای فضای ذخیره سازی رایگان شمارش شده  و پروندهایی که بیش از حد مجاز باشند در خطر حذف شدن قرار دارند.

گوگل روز گذشته تغییرات بزرگی در سیاست ذخیره سازی ابری خود ایجاد کرده و اعلام کرد که از تابستان سال آینده (از اول ژوئن 2021 ) فضای ذخیره سازی آنلاین رایگان فایل ها ، عکس ها و فیلم ها در 15 گیگابایت محدود خواهد شد.

از اول ژوئن 2021 ، هر پرونده جدید ایجاد شده در Drive ، و همچنین عکس ها و فیلم های بارگذاری شده در Google Photos ، به ازای 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان شامل هر حساب Google محسوب می شوند. مشتریانی که از این حد عبور می کنند خطر حذف محتوای اضافی ذخیره شده در Gmail ، Drive و Photos را دارند.

کسانی که می خواهند فضای ذخیره سازی خود را بیش از 15 گیگابایت افزایش دهند ، می توانند حساب Google One را انتخاب کنند که برای ذخیره سازی 100 گیگابایتی ماهانه 1.99 دلار پرداخت شود.

طبق گفته های گوگل ، بیش از 4.3 میلیون گیگابایت هر روز به Gmail ، Drive و Photos اضافه می شود ، بنابراین به نظر می رسد گوگل می خواهد از این اعتماد بزرگ به خدمات ابری خود درآمد کسب کند. وعامل اصلی تغییر می تواند همین موضوع باشد.

گوگل در پست وبلاگ خود با اعلام این تغییرات گفت: "برای ادامه تجربه ذخیره سازی عالی و همگام شدن با تقاضای روزافزون ، ما تغییرات مهم ذخیره سازی را در حساب Google شما اعلام می کنیم."

 

"این تغییرات برای Photos و Drive اعمال خواهد شد و به ما امکان ادامه سرمایه گذاری در این محصولات را برای آینده می دهد. ما همچنین در حال معرفی سیاست های جدیدی برای حساب های Google مصرف کننده هستیم که غیرفعال هستند یا بیش از حد ذخیره خود در Gmail ، Drive و Photos هستند ، تا سیاست های ما را با استانداردهای صنعت مطابقت دهد. "

Google Photos از سال 2015 فضای ذخیره سازی نامحدودی را ارائه داده است. که کاربران می توانستند بدون محدودیت  تصاویر را با وضوح "با کیفیت بالا" در Google Photos بارگذاری کنند.

 

از نظر صداهای آن ، مصرف کنندگان در ارائه این پیشنهاد خوب عمل کرده اند. به گفته گوگل ، امروز بیش از چهار تریلیون عکس در گالری عکس های مبتنی بر ابر آن ذخیره شده است که هر هفته 28 میلیارد عکس و فیلم در Google Photos بارگذاری می شود.

 

گوگل در یک پست جداگانه گفت: "این تغییر همچنین به ما امکان می دهد تا با رشد تقاضای ذخیره سازی همگام شویم."

"ما می دانیم که این یک تغییر بزرگ است و ممکن است تعجب آور باشد ، بنابراین ما می خواستیم از قبل به شما اطلاع دهیم و منابعی در اختیار شما قرار دهیم تا این کار را آسان تر کنید."

در حال حاضر ، هیچ اقدامی توسط کاربران انجام نمی شود. عکس ها و فیلم هایی که قبلاً با کیفیت بالا در Google Photos بارگذاری شده اند - و همچنین هرگونه بارگذاری شده قبل از 1 ژوئن سال آینده - رایگان و از محدودیت ذخیره سازی معاف خواهند بود.

 

طبق تخمین های گوگل ، 80 درصد از کاربران حداقل سه سال به طول می کشد تا به حداکثر 15 گیگابایت برسند. این شرکت می گوید با نزدیک شدن به حداکثر حافظه ذخیره سازی ، کاربران را مطلع می کند.