سرویس ابری مخصوص بازی مایکروسافت در بهار 2021 ارائه می شود.

مایکروسافت جدول زمانی خود را برای ارائه سرویس بازی ابری xCloud برای پلتفرم iOS اپل و رایانه های شخصی ویندوز منتشر کرده است ، به گفته این شرکت از بهار 2021 آیفون ، آیپد و رایانه را پشتیبانی خواهد کرد. خبرگزاری ها در ماه اکتبر گزارش داده بودند  که مایکروسافت به دنبال عرضه این سرویس است تا "اوایل سال 2021" xCloud را از طریق برنامه وب تلفن همراه ارسال کند .

 اما مایکروسافت در یک پست وبلاگی که روز چهارشنبه منتشر شد زمان آن را مشخص نمود. این شرکت می گوید نسخه  xCloud برای رایانه شخصی از طریق برنامه Xbox برای ویندوز 10 تحویل داده می شود.

Jerret West ، رئیس بازاریابی Xbox مایکروسافت ، در پست وبلاگ می نویسد " در بهار 2021، ما گامهای بعدی  را برمی داریم تا پلیرها به به بازی های مبتنی بر ابر به عنوان بخشی از Xbox Game Pass Ultimate در رایانه های شخصی ویندوز از طریق اپلیکیشن ایکس باکس ومرورگر و دستگاههای ios از طریق مرورگر وب دسترسی داشته باشند."

جرت وست می نویسد "با افزودن بیش از یک میلیارد دستگاه به عنوان راهی برای بازی در اکوسیستم Xbox ، ما یک تجربه یکپارچه را برای انواع پخش کننده ها در نظر می گیریم."

منبع:theverge