بهترین نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار

بهترین نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار
5/5 - (2 امتیاز)

هدف ما از نوشتن این مقاله راهنمایی شما عزیزان برای انتخاب بهترین نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار است.

خوشبختانه با استفاده از ابزار های BPM کلیه مشاغل، تیم ها و افراد این قابلیت را دارند که نرم افزارهای مدیریت کسب و کار خود را بصورتی که مد نظرشان هست تولید کنند. حال در ادامه که به بررسی نرم افزار های BPM بپردازیم متوجه می شوید که به راحتی شما می توانید تغییرات مورد نیاز خود را اعمال کنید.

در ابتدا تعریف، ویژگی ها و معیار های انتخاب یک BPMS را ارائه می دهیم و سوالاتی که ممکن است برای انتخاب یک BPMS پیش بیاید را پاسخ خواهیم داد.

بهترین نرم-افزار bpms

شما نمی توانید به نرم افزار bpms بدون مدیریت فرآیند کسب و کار فکر کنید و بالعکس. اگرچه این دو اصطلاح دارای مشترکات زیادی هستند، اما تفاوت های عمده ای با هم دارند، بنابراین جای تعجب نیست که چرا افراد هنگام شنیدن یکی از این اصطلاح ها گیج می شوند.

ابزارهای BPM که توسط شرکت های مختلف برای کمک به اتوماسیون فرآیند کسب و کارها استفاده می شود یک راه حل نرم افزاری در سطح سازمانی است که به منظور خودکارسازی کارهای تکراری ، مدیریت پردازش اساسی و مدیریت منطق فرآیند است.

ابزارهای BPM فرآیندها را بهینه و تسریع کرده و کارایی را افزایش می دهند. اتوماسیون فرایند کسب و کار با اطمینان از این که کارها به شیوه ای منسجم انجام می شود و وظایف در زمان مناسب به کاربران مناسب تحویل داده می شود ، کارکنان را قادر می سازد تا بر کارهای مهم و موارد خاص تمرکز کنند.

ویژگی های انتخاب بهترین نرم افزار مدیریت فرایند کسب و کار

ویژگی های بهترین نرم افزار BPMS

1- ابزار نمودار سازی فرایند های بصری

وقتی به نرم افزارهای مدیریت فرایند کسب و کار فکر می کنید مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید نمودار جریان فرآیند است. یک ابزار طراحی فرایند بصری با نقاط قوت کاربر تجاری ، که معمولاً این فرایند را بسیار بهتر از یک برنامه نویس یا حتی تیم IT داخلی درک می کند، نقش دارد.

2- طراح فرم کشیدن و رها کردن

ابزارهای مدیریت فرآیند کسب و کار باید انتخاب کنند که برای کاربر مبتدی باشد یا برای کاربر قدرتمند. کاربران مبتدی به همه چیز بسیار ساده و واضح نیاز دارند. کاربران قدرتمند می خواهند بتوانند یک فرم را سفارشی کرده و آن را دقیقاً همانطور که می خواهند انجام دهند.

یک نرم افزار BPM انتخاب کنید که طراحی فرم ها را آسان می کند. ابزارهای پیچیده طراحی فرم می تواند کارکنان شما را از پذیرفتن کامل ابزار BPM منصرف کند.

3- کنترل دسترسی مبتنی بر نقش

دسترسی کنترل شده به اطلاعات حساس در یک محیط چند کاربره بسیار مهم است. اسناد، داده‌ها و فرم‌هایی که استفاده می‌کنید محرمانه هستند و نرم‌افزار BPM شما باید ویژگی‌ای داشته باشد که تضمین کند دسترسی محدود و کنترل شده است. این شبیه به گزینه های ویرایش، فقط خواندنی یا مخفی در یک سند Google ، اما بسیار پیشرفته تر است. چندین مورد استفاده در ارائه دسترسی به گروهی از کاربران یا تیم ها وجود دارد. ممکن است بخواهید فیلدهای خاصی را در یک فرم به کاربران خاص یا حتی موارد خاص محدود کنید. یک نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار به شما امکان می دهد تمام ترکیبات دسترسی را مدیریت کنید و به شما کنترل کامل بر روی افرادی که به اطلاعات حساس دسترسی دارند می دهد.

4- پشتیبانی موبایل

مطمئن شوید که این ابزار حداقل از موبایل برای Android و iOS پشتیبانی می کند. اکثر BPM های ابری این قابلیت را ارائه می دهند.

5- ادغام با سیستم های نرم افزاری موجود

تعداد کمی از شرکتها از راه حل BPM استفاده می کنند که نمی تواند با سایر سیستمهای نرم افزاری اصلی ارتباط برقرار کند. بدون توانایی ادغام، بسیاری از انتقالهای دستی را به صورت رفت و برگشت انجام می دهد که به طور موثر مهمترین امکان اتوماسیون را از بین می برد. بدون ویژگی ادغام قدرتمند، ابزارهای مدیریت فرآیند کسب و کار دیگر کارایی خوبی ندارند.

این ادغام ها باید شامل پشتیبانی دقیق API ، webhooks ، REST API ها و بسیاری دیگر باشد.

6- گزارشات و تجزیه و تحلیل

بدون یک گزارش عالی ، سیستم BPM فقط یک ابزار گردش کار است. با این حال، بسیاری از ابزارهای BPM آمار آماده برای استفاده یا معیارهای فرآیند را ارائه نمی دهند. همچنین گزارش در مورد داده های فرم باید قدرتمند و قابل تنظیم باشد.

7- عملکرد برای پایگاه های دارای کاربر زیاد

ما در عصری هستیم که یک تیم کوچک از 3تا4 مهندس می توانند محصولی را در کنار هم قرار داده و آن را “بهترین سیستم BPM” در وب سایت خود معرفی کنند. حتی اگر آنها تمام ویژگی های دیگری را که ما در مورد آنها صحبت کردیم ایجاد کرده باشند ، وقتی شما 100 کاربر دارید در مقابل 1 میلیون نرم افزار عملکرد متفاوتی دارد.

تحقیقات خود را برای اطلاع از تعداد مشتریان ارائه دهنده نرم افزار BPM احتمالی انجام دهید. آنها محصول را بر اساس چه سیستم هایی ساخته اند؟ آیا آنها می توانند با افزایش تعداد کاربران خود مقیاس بندی کنند؟

8- معیارهای عملکرد فرآیند

تمام فرآیندهای تجاری دارای زمان های مرتبط با آنها هستند ، اما همه آنها انتظارات معیارها را به موقع برآورده نمی کنند. شرایطی مانند آن به مدیران تجاری نیاز دارد تا تشخیص دهند که چه چیزی باعث تأخیر می شود و چگونه می توان آن را بهبود بخشید.

معیارهای عملکرد فرایند ابزاری است که به شرکت ها کمک می کند تا مسائل مربوط به یک فرایند را تشخیص دهند و تصمیمات معناداری برای بهبود فرایندهای بی اثر بگیرد. در BPM ، معیارهای عملکرد فرآیند به طور خودکار داده های سیستم را ضبط می کند که توسط مدیر فرآیند ارزیابی می شود تا مشخص شود که آیا مشکل ناشی از موارد زیر است:

مدل سازی فرآیند ضعیف

اجرای ضعیف فرآیند

8- تجربه کاربری ساده و بصری

دریافت یک نرم‌افزار قدرتمند BPM به تیم‌های شما کمک می‌کند تا به کارایی فرآیند بهینه دست یابند، اما همچنین باید کاربرپسند باشد تا در حین انجام این کار، خود را خسته نکنند. حتی قوی‌ترین فناوری برای آسان‌تر کردن کار کاربر ساخته شده است. باید به دنبال مجموعه BPM باشید که تجربه کاربر نهایی را با مدل کم کد و موتورهای گردش کار بصری تقویت کند.

نتیجه

راه‌حل‌های نرم‌افزاری مناسبِ مدیریت فرآیند کسب‌وکار می‌تواند کارایی را افزایش دهد، کارگران را توانمند کند و به شرکت‌ها کمک کند در بازارهای رقابتی شدید رقابت کنند. با این حال، همه راه‌حل‌های BPM برابر نیستند، و باید راه‌حل‌های BPM غنی از ویژگی‌هایی را انتخاب کنید که استفاده آسان، ایمن و به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند طیف وسیعی از نیازهای تجاری را برآورده کند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button