توسعه سامانه های رایانه ای سماتوس

هوش مصنوعی و اتوماسیون در حال تغییر بازار ذخیره سازی هستند

هوش مصنوعی و اتوماسیون در حال تغییر بازار ذخیره سازی هستند
به این نوشته امتیاز دهید

اطلاعات جدید نشان می دهد که هوش مصنوعی (AI) ، اتوماسیون (Automation) و پروژه های تجزیه و تحلیل داده ها “تغییر اساسی” را به سمت ذخیره سازی ایجاد می کنند.

بر اساس گزارش جدید شرکت ذخیره سازی Scality ، در حالی که برخی از مشاغل انتظار دارند این تغییر طی یک سال اتفاق بیفتد ، برخی دیگر معتقدند که یک بازه زمانی سه ساله واقع بینانه‌تر است.

 

با نظرسنجی از تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات در انگلیس ، فرانسه و آلمان ، این شرکت کشف کرد که اکثر سازمانهایی که به دنبال استقرار پروژه های پیشرفته AI یا ML هستند ، در جهت ذخیره سازی تمرکز می کنند ، زیرا این امر باعث “محافظت از اطلاعات جامع و دسترسی سریع به حجم عظیمی از داده های غیر ساختاری”می شود.

در حالی که 90 درصد پاسخ دهندگان در هر سه کشور معتقدند که این اقدام پنج سال به طول خواهد انجامید ، اکثر شرکت های فرانسوی (76 درصد) انتظار دارند که این تغییر در سه سال به پایان برسد.

 اقلیت کمی (3 درصد) حتی فکر می کنند که این تغییر ممکن است طی یک سال رخ دهد . بیشتر آنها شرکت های انگلیسی در صنایع IT ، فناوری ، ارتباطات از راه دور ، خرده فروشی ، توزیع و حمل و نقل هستند.

Paul Speciale ، مدیر ارشد محصولات در Scality ، توضیح داد: “از آنجا که ذخیره سازی با تراکم بالاتر و هزینه های کمتر در دسترس است ، اکنون برای ذخیره داده ها با ظرفیت بالا مناسب است.”

“ذخیره سازی شروع به پذیرش رسانه ها کرده و با کاهش هزینه ، به احتمال زیاد به رسانه پیش فرض برای ذخیره سازی داده تبدیل می شود و به طور موثر ذخیره سازی شی را به عنوان ذخیره سازی اصلی جدید برای طیف وسیعی از برنامه ها تبدیل می کند.”

منبع: itproportal

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button