پی‌جو‌؛ موتور جستجو در پیوست نامه ها

یکی از مهمترین کاربردهای سامانه‌های اتوماسیون اداری، فراهم کردن امکان دسترسی سریع به اطلاعات می‌باشد. عدم دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز ممکن است ضررهای سنگینی به سازمان وارد نماید. با توجه به حجم انبوه اطلاعات سازمان‌ها، وجود یک موتور جستجوی پیشرفته در سامانه اتوماسیون اداری ضروری می‌باشد و بدین ترتیب امکان دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز فراهم خواهد شد.

سرعت، دقت، هوشمندی و جامعیت موتور جستجوی سامانه، نقش مهمی در فراهم آوردن دسترسی سریع و جامع به اطلاعات خواهد داشت و چنانچه موتور جستجو نتواند با سرعت و دقت مناسب، اطلاعات مورد نیاز کاربر را فراهم کند، مشکلات زیادی برای سازمان ایجاد خواهد شد. در اکثر سامانه‌های اتوماسیون اداری موجود، امکان جستجو بر اساس مشخصات و متن نامه فراهم بوده اما قابلیت جستجو در فایل‌هایی که به نامه پیوست می‌شود وجود ندارد. بدین ترتیب بخش مهمی از اطلاعات موجود در نامه قابل جستجو نخواهد بود.

موتور جستجوی پیشرفته‌ی پی‌جو

موتور جستجوی سامانه‌ی اتوماسیون اداری پیوند، با استفاده از بروزترین تکنولوژی‌های موجود، علاوه بر فراهم آوردن امکان جستجوی سریع و دقیق در مشخصات و متن نامه، امکان جستجو در محتوای متنی فایل‌های پیوست شده را نیز فراهم می کند. با استفاده از قابلیت جستجو در محتوای فایل‌های پیوست شده، کاربر سامانه این قابلیت ویژه را خواهد داشت که در محتوای تمامی فایل‌های متنی ( مانند فایلهای word، pdf، Excell، power point و …. ) پیوست شده به نامه  به آسانی و با سرعت و دقت مناسب  عملیات جستجو را انجام دهد.

پی جو
پی جو

نحوه کار پی‌جو

هنگام افزودن یک پیوست  در سامانه ‌ی اتوماسیون اداری پیوند، محتوای فایل پیوست شده بصورت دقیق بررسی، متون موجود در فایل استخراج و شاخص‌گذاری می شود و جهت استفاده در جستجوهای کاربران در بانک اطلاعاتی ذخیره خواهند شد. بدین ترتیب با امکان ویژه‌ای که موتور جستجوی پیشرفته پیوند فراهم می‌کند، به راحتی می ‎توان چند فایل با فرمت‌های مختلف را به نامه پیوست کرد. محتوای این فایل‌ها بلافاصله بررسی و آماده‌ی جستجو خواهند شد. موتور جستجوی پیشرفته پیوند در حال حاضر از زبان‌های فارسی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این قابلیت ویژه‌ی جستجو نیاز به نصب هیچ نرم افزار یا سخت افزار جانبی نخواهد بود و هیچ‌گونه تنظیم یا پیش نیاز خاصی در مرورگر و سایر نرم‌افزارها مورد نیاز نیست.