10 فیلم که هر کارآفرین باید ببیند

1.   Pirates of Silicon Valley

Pirates of Silicon Valley

کارگردان: مارتین بورک
نویسندگان: پل فرایبر (کتاب) ، مایکل سواین

این یک فیلم بیوگرافی نیمه طنز درباره مردانی است که امروز دنیای فناوری را رقم زدند ، مبارزات آنها در دوران دانشگاه ، تأسیس شرکتهایشان و اقدامات مبتکرانه ای که آنها برای ساختن امپراطوری های جهانی شرکت های رایانه ای اپل و شرکت مایکروسافت انجام دادند.

 

2. The Social Network

Pirates of Silicon Valley

کارگردان: دیوید فینچر
نویسندگان: آرون سورکین (فیلمنامه) ، بن مزریش (کتاب)

یک شب پاییز در سال 2003 ، مارک زاکربرگ ، نبوغ کارشناسی و برنامه نویسی کامپیوتر ، در دانشگاه هاروار پشت کامپیوتر خود نشست و با یک ایده جدید شروع به کار کرد. آنچه که از اتاق خوابگاه او آغاز می‌شود به زودی به یک شبکه اجتماعی جهانی (فیسبوک) و یک انقلاب ارتباطی تبدیل می‌شود.

 

3. Boiler Room


Boiler Roomvکارگردان: بن یانگر
نویسنده: بن یانگر

جوانی با ترک تحصیل در کالج ، سعی در مطابقت با استانداردهای بالای پدرش دارد ، به عنوان واسطه ای برای یک شرکت سرمایه گذاری در حومه شهر شغل می گیرد که او را در مسیر سریع موفقیت قرار می دهد.

 

4. The Pursuit of Happyness 

The Pursuit of Happynessکارگردان: گابریل موچینو
نویسندگان: استیو کنراد

این یک داستان الهام بخش از یک فروشنده مبارز ، کریس گاردنر (ویل اسمیت) است که همه چیز را از جمله همسر ، خانه و پول از دست می دهد. کریس به جای اینکه در ترحم و شکست خود غرق شود ، سخت تر و باهوش تر از قبل  عمل می كند تا زندگی را برای خودش و پسرش بهتر كند. این یک فیلم انگیزشی قدرتمند است که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و به شما کمک می کند تا ارزش داشتن یک نگرش خوب و اخلاق کاری قوی را در پیگیری سعادت و زندگی بهتر ببینید.


5. Flash of Genius 

Flash of Geniusکارگردان: مارک آبراهام
نویسندگان: فیلیپ ریلس بک ، جان سیبروک

هر کسی که کارآفرین باشد باید این فیلم را تماشا کند تا بفهمد چرا حفاظت از ایده‌های شما مهم است. (رابرت کرنس), استاد دانشگاه, ماشین برف‌پاک‌کن شیشه جلو را اختراع کرد که توسط همه غول های اتومبیل دهه 1960 پذیرفته شد . با این حال, خودروسازان اعتبار خود را به او نمی‌دهند. تماشای این که چه کسی با شرکت‌های قدرتمند برای اعتبار خود می‌جنگد, بسیار ناراحت‌کننده خواهد بود, اما درس مهمی برای همه کارآفرینان نهفته‌است.

 

6. The Wolf of Wall Street 

The Wolf of Wall Streetکارگردان:  مارتین اسکورسیزی
نویسندگان: ترنس وینتر (فیلمنامه) ، جردن بلفورت (کتاب)

این فیلم جنجالی شاید جایزه آکادمی را به لئوناردو دی کاپریو (با بازی جوردن بلفورت) ندهد ، اما مطمئناً می تواند دروس ارزشمندی درباره ، موفقیت ، شهرت ، ثروت ، حرص و طمع و احترام به قانون را به شما بیاموزد. همانطور که بلفورت می گوید ، "تنها چیزی که بین شما و هدف شما می گذرد ، داستانی است که شما با خود می گویید چرا نمی توانید به آن دست یابید." با این وجود ، با دستیابی به اهداف ، پول ، قدرت ، شهرت ،وسوسه های بسیاری به وجود می آیند که می توانند موفقیت شما را به خطر اندازند. نظم و انضباط و آگاهی برای حفظ هر موفقیتی که به دست می آورید بسیار مهم است.

7. Office Space 

 

Office Spaceکارگردان:  مایک قاضی
نویسندگان: مایک جودو  ، مایک قاضی (فیلمنامه)

این فیلم خنده‌دار برای هر کسی است که از کار اداری 9 تا 5 خود متنفر است و برای تبدیل شدن به کارآفرینی به فکر افتاده. این فیلم حول محور پیتر گیبونز (رون لیوینگستون) می‌چرخد که می گوید چقدر  متنفر است که هر روز در یک اتاقک بنشیند ، دستورات رئیس بی پروا بیل لومبرگ (گری کول) را می گیرد. اگر تا به حال فیلمی وجود داشته باشد که شما را بخنداند, یک دیدگاه جدید در مورد زندگی به شما بدهد, به شما انگیزه می‌دهد که از یک کار  که از آن نفرت دارید خارج شوید و به دنبال کاری باشید که واقعاً دوست دارید, پس این همان است!

8. Limitless 

Limitlessکارگردان:  نیل برگر

نویسندگان: لسلی دیکسون (فیلمنامه) ، آلن گلین (رمان)

این فیلم هیجان‌انگیز در مورد یک نویسنده در حال مبارزه، ادی Morra (بردلی کوپر) به شما چیزی درباره راه میان‌بر، راه‌حل‌های سریع و راه آسان برای رسیدن به موفقیت آموزش می‌دهد. ادی مطمئن است که او آینده ندارد چون با بیکاری  مواجه است. با این حال، تمام تغییرات زمانی که یک دوست قدیمی به او یک قرص مرموزی می‌دهد که به او امکان دسترسی به 100 % از توانایی‌های مغزی او را می‌دهد. ادی با مواد تست نشده، به بالای دنیای مالی بالا می‌رود، اما اثرات جانبی وحشتناکی دارد . بعد از همه اینها، راه‌حل‌های سریع و آسان چندان آسان نیستند، یا این طور هست؟

9. Wall Street

Wall Streetکارگردان:  الیور استون
نویسندگان: استنلی ویزر ، الیور استون

این مسلماً یکی از بهترین فیلمهای کارآفرینی در تمام دوران است. این فیلم درباره کارگزار جوان و جاه طلب جوان ، بودو فاکس (چارلی شین) است ، شعار او این است که "حرص و طمع خوب است" و هر کاری برای موفقیت انجام می دهد . ناگهان ، همه چیز به اوج خود می رسد که از او خواسته می شود كاری نه تنها غیرقانونی ، بلكه از نظر اخلاقی نیز قابل سرزنش باشد انجام دهد . این فیلم به شما یاد می دهد که بخاطر پول هر کاری  نکنید. کارآفرین بودن فقط به معنای ثروتمند بودن و معروف بودن نیست.

10. The Godfather

The Godfatherکارگردان: فرانسیس فورد کاپولا
نویسندگان: ماریو پوزو  ، فرانسیس فورد کاپولا

یکی دیگر از مدعیان بزرگ  سینما برای کارآفرینان. این داستان پدرخوانده و پسرش مایکل کورلئونه است که بر رشد یک تجارت کوچک خانوادگی نظارت می کنند و سرانجام به بزرگترین خانواده جرم سازمان یافته در نیویورک تبدیل می شوند. اگرچه ما راه مسیری غیرقانونی را توصیه نمی کنیم ، دیدن این فیلم را برای همه کارآفرینانی که می خواهند بدانند که برای رسیدن به بالا چه چیزی لازم است ، و مهمتر از آن برای ماندن در آنجا چه چیزی لازم است توصیه می کنیم.