رشد غذاهای مصنوعی

جمعیت دنیا افزایش پیدا می‌کند و به تبع آن، منابع طبیعی و آب و هوای ما به سوی محدودیت حرکت می‌کند، نحوه‌ و چگونگی تغذیه ما نیز به‌احتمال زیاد در سال‌های آینده دستخوش تغییراتی خواهد شد. دنیا باید به دنبال راه‌های جدید برای فراهم کردن غذای خود باشد و جواب این مسئله احتمالا در غذاهای مصنوعی است.

سولینت (Solyent) یک مثال بسیار معروف است. این خوراکی یک نوشیدنی مغذی است در حالی که تنها نزدیک دو سال از وجود آن می‌گذرد، در سال ۲۰۱۶ شاهد نزدیک شدن سریع آن به بازار تجاری بودیم، این نوشیدنی تمام نیازهای تغذیه‌ای یک فرد بالغ را شامل می‌شود، اما تقریبا یک مشکل بزرگ در مورد آن وجود دارد: این نوشیدنی به‌نوعی بدمزه است.

این مشکلی است که دانشمندان در حال کار روی آن هستند. یکی از راه حل‌ها کمپانی Beyond Meat است. شرکتی که شروع به نمایش نمونه‌های آزمایشی از پروتئین نخود فرنگی، مخمر استخراج‌شده، عصاره چغندر و برگر روغن نارگیل به‌صورت مواد واقعی در اواخر سال گذشته برای رسانه‌ها کرد که این مواد در حال حاضر در سوپرمارکت‌های هول فودز (Whole Foods) قابل خریداری هستند. کمپانی دیگری به نام ایمپاسیبل فودز (Impossible Foods) در حال کار روی هدف مشابهی است و افراد حتی می‌توانند برگرهای گیاهی آن‌ها را در رستوران موموفوکو نیشی در نیویورک به قیمت ۱۳ دلار سفارش دهند. در حالی که شاید برخی افراد از کیفیت آن ناراضی باشند، اما واقعیت این است که هردو برگر یادشده به طرز عجیبی نقدهای مثبتی دریافت کرده‌اند.

کمپانی‌‌های دیگری در حال کار روی غذاهای رو به افزایش مثل تخم مرغ و گوشت در محیط‌های آزمایشگاهی هستند. مصرف‌کنندگان به‌طور فزاینده، غذاهای دوستدار محیط زیست و بدون کشتار حیوانات را درخواست می‌کنند و این می‌تواند گزینه خوبی برای حل این مشکل باشد.

یک مسئله بسیار روشن است: تا پایان سال جدید، برگر گیاهی شما احتمالا مسیر خود را از آزمایشگاه به سوپرمارکت پیدا کرده است و خوشبختانه دیگر غذاهای مصنوعی نیز راه خود را به مغازه‌‌ها باز می‌کنند. این مسئله هم پاسخگوی مشکل بزرگ تغذیه دنیا خواهد بود و هم احتمالا می‌تواند باعث تغذیه سالم‌تر ما با لذت بردن از غذاهایی که می‌دانیم بدون کشتار حیوانات تهیه شده‌اند شود.