نسخه 8.0 PHP از راه رسید

نسخه 8.0 PHP از راه رسیده است و به روز رسانی قابلیت های عمده ای را برای این زبان برنامه نویسی 25 ساله به همراه دارد.

PHP 8.0 تعدادی ویژگی جدید را به زبان معرفی می کند ، از جمله انواع اتحادیه ، کامپایلر Just In Time (JIT) ، ویژگی ها و آرگومان های نامگذاری شده می توان اشاره کرد.

کامپایلر JIT طراحی شده است تا با تبدیل کد به دستورالعمل های CPU در زمان اجرا ، باعث بهبود عملکرد در برنامه های وب شود. در همین حال ، union types ویژگی است که به داده ها این امکان را می دهد تا بیشتر از یک نوع متغیر مورد پشتیبانی قرار بگیرند.

آرگومانهای نامگذاری شده به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا با تعیین نام مقدار ، مقادیری را به یک تابع اختصاص دهند و اجازه دهند پارامترهای اختیاری نادیده گرفته شوند.

در کنار اینها ، نسخه 8.0 از PHP بهینه سازی ها و پیشرفت هایی را در سیستم نوع زبان ، مدیریت خطا و سازگاری زبان ایجاد می کند.

PHP توسط برنامه نویس دانمارکی-کانادایی راسموس لردوف ((Rasmus Lerdorf در سال 1994 ایجاد شد و یک سال بعد لردورف سورس کد این زبان را برای عموم منتشر کرد. بنا به گزلرش اعلام شده تا سال 1998، تقریبا 1% از دامنه های وب از PHP استفاده می کردند .

این یک زبان برنامه نویسی بک اند(backend) است ، به این معنی که در درجه اول برای مدیریت اتصالات بین سرورها و مدیریت داده ها استفاده می شود.

در حالی که PHP هنوز به طور گسترده ای برای ساخت برنامه های وب استفاده می شود ، در سالهای اخیر زبانهای برنامه نویسی مدرن از نظر تصویب توسط توسعه دهندگان از آن پیشی گرفته اند.

 

منبع:techrepublic