نرم افزار تحت وب و مزایای آن

نرم افزار تحت وب و مزایای آن
5/5 - (1 امتیاز)

در سال‌های اخیر ، با گسترش شبکه اینترنت، استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب افزایش پیدا کرده است. این روزها بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ از نرم افزار تحت وب استفاده می‌کنند. فناوری های وب فرصت های جدیدی را برای کسب و کارها در هر اندازه فراهم می کنند.

در این مقاله قصد داریم درباره نرم‌افزارهای تحت وب صحبت کنیم و مزایای استفاده از آنها را بیان نماییم.

نرم افزار تحت وب و مزایای آن

در مقایسه با برنامه های دسک تاپ ، برنامه های تحت وب طیف وسیعی از مزایای تجاری را ارائه می دهند. این برنامه ها به جای اینکه به صورت جداگانه روی هر رایانه ای که می خواهید از آن دسترسی داشته باشید ، از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. استفاده از نرم افزارهای تحت وب معمولاً (SaaS) نامیده می شود ، جایی كه برنامه ها در یك محیط مجازی مبتنی بر ابر اجرا می شوند ، به عنوان مثال معرفی سیستم عامل های ایمیل مبتنی بر ابر ، کاربران را قادر می سازد تا از طریق اینترنت به ایمیل دسترسی داشته باشند بدون نصب سرویس گیرنده ایمیل دسک تاپ. برنامه های SaaS مزایای تجاری محسوسی را نسبت به نرم افزار موجود ارائه می دهند.

بنابراین نرم افزار مبتنی بر وب ، نرم افزاری است که از طریق اینترنت با مرورگر وب استفاده می کنید. برای استفاده از آن شما مجبور نیستید چیزی نصب کنید ، هیچ نرم افزاری را بارگیری کنید یا نگران ارتقا آن باشید

تفاوت نرم افزارهای تحت وب و ویندوزی چیست؟

اولین و اصلی ترین تفاوت بین ویندوز و برنامه وب ، برنامه ویندوز بر روی یک سیستم عامل مبتنی بر ویندوز نصب می شود در حالی که برنامه وب بر روی سرور وب نصب شده است.

برنامه ویندوز فقط از سیستمی که در آن نصب شده قابل دسترسی است. از طریق سیستم از طریق هر سیستم می توان به یک برنامه وب دسترسی داشت.

برنامه های ویندوز فقط در سیستم عامل ویندوز قابل اجرا هستند. برنامه وب می تواند در سیستم عامل های مختلفی از جمله ویندوز ، مک ، لینوکس ، سولاریس ، اندروید و غیره اجرا شود.

فن آوری های نرم افزارهای تحت وب

فن آوری های گسترده ای وجود دارد که برای توسعه برنامه های نرم افزاری مبتنی بر وب استفاده می شود: Microsoft .NET ، Java و PHP. گزینه های دیگری مانند  Ruby on Rails و Python نیز وجود دارد که خیلی محبوب نیستند.

چرا نرم افزارهای تحت وب

چرا نرم افزارهای تحت وب ؟

نرم افزارهای تحت وب ایمن تر هستند.

با استفاده از نرم افزارهای سنتی ، کارمندان اطلاعات را در لپ تاپ ، درایو USB یا هارد دیسک قابل حمل خود ذخیره می کنند. آنطور که به نظر می رسد ایمن نیست. لپ تاپ ها به سرقت می روند ، به ندرت از رایانه به درستی پشتیبان تهیه می شود و همه دستگاهها از لحاظ امنیتی به روز نیستند. هنگامی که از نرم افزار مبتنی بر وب استفاده می کنید ، داده های شما در یک مرکز داده پیشرفته و با امنیت بالا در سرورهای سازمانی و همیشه به روز شده ذخیره می شوند.

همه چیز با هم در یک مکان.

یک مزیت اصلی برای نرم افزارهای تحت وب این است که تمام داده های شما از هر رایانه و در هر زمان بر روی وب متمرکز شده و قابل دسترسی هستند. نمی توانید چیزی را روی رایانه اشتباه بگذارید زیرا همه چیز در یک مکان در وب ذخیره شده است. از هر کجا می توانید به آن برسید. مطمئناً ایمن و با رمز عبور محافظت می شود.

به روز رسانی به شکل خودکار

برخلاف نرم افزار سنتی که شما را ملزم به بارگیری و نصب به روزرسانی می کند ، محصولات تحت وب به طور خودکار به روز می شوند.

ادغام با سیستم های دیگر

برنامه های تحت وب توانایی یکپارچه سازی با سیستم های دیگر را به مراتب بیشتر از برنامه های دسک تاپ می کنند. نرم افزارهای محلی در مقایسه با برنامه های تحت وب که به طور قابل توجهی قابلیت همکاری بیشتری دارند جدا شده است. این بدان دلیل است که برنامه های وب می توانند راحت تر از دو سیستم کاملاً جداگانه به هم متصل شوند.

با نرم افزار ما چیزی برای بارگیری یا نصب وجود ندارد. فقط با مرورگری که از قبل در اختیار دارید (اینترنت اکسپلورر ، سافاری یا فایرفاکس) وارد شوید. دقیقاً مانند بانک آنلاین یا برنامه ایمیل تحت وب شماست.

نگهداری آسانتر

استقرار برنامه های SaaS یک فرآیند ساده برای گسترش کار در سراسر کسب و کار است. هنگامی که نرم افزار بر روی سرور میزبان نصب شد ، دسترسی مجاز است. هر زمان که بروزرسانی می شود ، این کار را می توان از طریق سرور میزبان بدون نیاز به ارتقا هر دستگاه انجام داد. این بدان معناست که نرم افزار یا به روزرسانی جدید با سهولت بیشتری پیاده سازی می شود و می توان از طریق یک نقطه مرکزی تعمیر و نگهداری را انجام داد. زمان لازم برای ایجاد تغییرات کاهش یافته و سیستم سازگار است.

افزایش انعطاف پذیری و مقیاس پذیری

همانطور که به روزرسانی ها ساده انجام می شوند ، این بدان معنی است که افزایش ظرفیت برنامه برای رشد با کسب و کار شما نیز ساده است. از آنجا که شما به فرایندهای بیشتری نیاز دارید تا به طور همزمان اتفاق بیفتند ، نرم افزار تحت وب شما می تواند آن را تسهیل کند. در صورت بروز مشکلات ، می توان سرورها را کاملاً عوض کرد بدون اینکه روی کل سیستم عامل تأثیری بگذارد. بنابراین این هر زمان خرابی را که ممکن است تجربه کنید کاهش می دهد.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button