توسعه سامانه های رایانه ای سماتوس

آمازون و مایکروسافت ارائه دهندگان برتر خدمات ابری IaaS

آمازون و مایکروسافت ارائه دهندگان برتر خدمات ابری IaaS
به این نوشته امتیاز دهید

طبق آخرین گزارش گارتنر، سرویس های تحت وب آمازون و مایکروسافت درحالی که موقعیت های بالایی را دربین ارائه دهندگان زیرساخت بعنوان سرویس (IaaS)  دارند، همچنان رقابت های خود را به سمت بالا ادامه می دهند.

بازار جهانی IaaS با 40.7% رشد به 64.3 میلیارد دلار رسید که دربین انها AWS از سایرین پیشی گرفت و پس از آن مایکروسافت، Google Cloud ، علی بابا و هواوی قرار گرفتند. گارتنر گفت: 5 شرکت برتر 80% بازار را به خود اختصاص داده اند.

به گفته سید ناگ(معاون پژوهشی گارتنر) ارائه دهندگان برتر به ساخت راه حل های توزیع شده ابری و لبه ای ادامه میدهند که میزان دسترسی ابر عمومی را به مکان های خصوصی و اختصاصی گسترش می دهد. و نیاز های سازمان های مربوط به حاکمیت داده ها، قابلیت حمل بار و تاخیر شبکه را برطرف می کند.

آمازون با درآمد 26.2 میلیارد دلاری در سال 2020 از طریق خدمات ابری IaaS ، در راس بازار جهانی IaaS است که 41% سهم بازار را در اختیار دارد. طبق گفته گارتنر درآمد خدمات ابری AWS در سال 2020 تقریبا 28% رشد داشته است.

مایکروسافت با نزدیک به 60% رشد بالغ بر 12.7 میلیارد دلار در 2020 رتبه دوم را به خود اختصاص داد. اختلال جهانی در محیط های کاری باعث افزایش تقاضای مشتریان مایکروسافت برای جابجایی وظایف و کارها از قبیل برنامه های مراقبت بهداشتی و سلامت هوش مصنوعی، در تولید و تجارت الکترونیک از خرده فروشی به ابر تبدیل شد.

منبع: itp

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button