بهبود همکاری تجاری از طریق اتوماسیون

بهبود همکاری تجاری از طریق اتوماسیون
5/5 - (2 امتیاز)

همکاری کلید اصلی موفقیت در تجارت است. اما چگونه کسب و کارها همکاری خود را بهبود می بخشند؟ و آیا ابزارهای همکاری تیمی برای کسب و کارها وجود دارد؟ برای یادگیری پاسخ این سوالات و اطلاعات بیشتر در مورد همکاری تجاری، ادامه مطلب را بخوانید.  

ابزارهای همکاری تجاری

هر کسب و کاری برای رسیدن به اهداف خاصی کار می کند. همکاری یک رویکرد کاری است که در پاسخ به این اهداف پدید آمده است. همکاری تجاری روشی است که در آن افراد برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر همکاری می کنندکسب‌وکارهایی که به طور مؤثر همکاری می‌کنند می‌دانند چگونه از توانایی‌ها و مهارت‌های منحصربه‌فرد هر یک از اعضا برای تکمیل اهداف خود استفاده کنند. آنها از یکدیگر ساخته می شوند و به عنوان یک واحد منسجم گرد هم می آیند.   

برای دستیابی کامل به همکاری تجاری، چند فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اهداف کلی شرکت شما، نوع همکاری تجاری که بهترین کار را برای سازمان شما دارد و ابزارهای همکاری تجاری که به آن نیاز دارید از جمله این عوامل هستند.   

انواع همکاری تجاری

بیش از چند نوع همکاری تجاری وجود دارد. این موارد شامل اما محدود به موارد زیر نیست:  

• همکاری تیمی

این رایج ترین شکل همکاری تجاری است. در این نوع همکاری، هر یک از اعضای تیم می داند که چگونه به هدف کمک می کند و با اعضای تیم خود برای ترکیب نقاط قوت کار می کند.  

• همکاری داخلی

صفحات ویکی یا تابلوهای بحث همه اشکال رایج همکاری داخلی هستند. این فرمت ها اشتراک گذاری اطلاعات در کل شرکت و همکاری در صورت نیاز را آسان تر می کند.

• همکاری خارجی

کسب و کارهایی که به دنبال به اشتراک گذاری اطلاعات با مشتریان هستند ممکن است از همکاری خارجی استفاده کنند. این ممکن است یک ایمیل هفتگی حاوی اطلاعات یا یک پست رسانه اجتماعی باشد که مشارکت را تشویق می کند.  

• همکاری شبکه

در این شکل از همکاری، همه افراد در شبکه یکدیگر را نمی شناسند. درعوض، افراد تخصص خود را اعلام می کنند و ممکن است با کسانی که مایل به همکاری هستند مطابقت داشته باشند یا آنها را جستجو کنند.  

• همکاری ابری

هر کسی در این شبکه مشترک می تواند به اسناد ذخیره شده در ابر دسترسی داشته باشد و آنها را ویرایش کند. اطلاعات به راحتی بین اعضای تیم به اشتراک گذاشته می شود و همکاری می تواند در زمان واقعی در یک سند اتفاق بیفتد.  

• همکاری ویدیویی

اتاق های کنفرانس مجازی ابزاری ضروری برای همکاری در یک محیط راه دور هستند. با در اختیار داشتن این پلتفرم ها، می توانید به راحتی با اعضای تیم و مشتریان همکاری کنید. 

هر نوع همکاری تجاری بسته به نیازهای کسب و کار شما دارای مزایای منحصر به فرد خود است. مهم نیست که کدام را انتخاب کنید، سازمان شما از همکاری تجاری سود خواهد برد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد این مزایا بیشتر بدانید. 

مزایای همکاری تجاری

همکاری تجاری فراتر از افزایش  بهره وری تیم است. علاوه بر نتایج سریعتر، کسب و کار شما احتمالاً در چند زمینه دیگر نیز بهبود خواهد یافت، از جمله:  

تعهد شغلی

هنگامی که کارمندان نقش خود را در یک تیم درک می کنند، به احتمال زیاد به طور موثر با اعضای تیم خود درگیر می شوند. دانستن اینکه در هنگام بروز مشکلات یا زمانی که یک وظیفه باید از طریق این تعامل انجام شود باید به چه کسی مراجعه کنید، می تواند بهره وری را بیشتر کند و نتایج کامل تری را به همراه داشته باشد.  

کاهش هزینه

یکی از مزایای متعدد همکاری تجاری که اغلب نادیده گرفته می شود، کاهش هزینه است. فرآیندهای تجاری ناکارآمد  می تواند منجر به تأخیر در تحویل پروژه شود که سپس منجر به افزایش هزینه می شود. با بهبود همکاری، هزینه‌های کمتری نیز به همراه دارد، زیرا پروژه‌ها به موقع تمام می‌شوند و تحویل داده می‌شوند.  

بهبود فرایند

داشتن ذهنیت رشد مستمر بخشی از موفقیت یک تجارت است. برای دستیابی به این رشد، کسب و کار شما باید در معرض بازخورد و بهبود باشد. با افزایش همکاری، تیم شما می‌تواند گلوگاه‌های رایجی را که نتایج را به تأخیر می‌اندازد و رشد کسب‌وکار را متوقف می‌کند، شناسایی کرده و در مورد آنها بحث کند. با اجرای تاکتیک‌های جدید همکاری و سرمایه‌گذاری در ابزارهای همکاری برای کسب‌وکار، سازمان شما منابع مورد نیاز برای ایده‌پردازی راه‌حل‌ها و  بهبود فرآیندهای کسب‌وکار را در اختیار خواهد داشت .  

رضایت مشتری

بیشتر کارهایی که کسب و کارها انجام می دهند حول محور رضایت مشتری یا مشتری می چرخد. هم بهبود فرآیند و هم افزایش مشارکت کارکنان در داخل می تواند منجر به نتایج با کیفیت بالاتری شود. این نتایج باعث ایجاد محصولات یا خدمات بهتر می شود و مشتریان و مشتریان را راضی نگه می دارد. 

ابزارهای همکاری تیمی برای تجارت

ابزارهای همکاری تجاری

در این عصر دیجیتال، همکاری تجاری آسان تر از همیشه است. ظهور اتوماسیون به تنهایی باعث بهبود همکاری برای مشاغل در سراسر جهان شده است. فقط چند مورد از  ابزارهای همکاری اتوماسیون را  برای مشاغلی که در حال تغییر روش نیروی کار هستند، بررسی کنید.   

مدیریت کارها

اتوماسیون با ابزارهای مدیریت کار و پروژه جان می گیرد. هنگامی که یک کار ایجاد می شود، به طور خودکار به Timesheet یکی از اعضای تیم اضافه می شود و به آنها هشدار می دهد که چه کاری باید انجام شود. هنگامی که یک کار تکمیل شد، سایرین که روی آن پروژه کار می کنند به سرعت هشدار داده می شوند و می توانند مطابق با آن پاسخ دهند. 

این وظایف را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند اتوماسیون گردش کار و نرم افزار مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) مدیریت کرد. این ابزارها می توانند اتوماسیون را بیشتر بهبود بخشند و تکمیل پروژه را سرعت بخشند .  

سیستم مدیریت اسناد (DMS)

با یک سیستم مدیریت اسناد (DMS)، تیم شما می تواند به راحتی اطلاعات را به طور موثر به اشتراک بگذارد. کاربران اضافه شده به DMS می توانند فایل ها را در یک مکان امن و راحت ایجاد، آپلود، ذخیره و به اشتراک بگذارند. اعضای تیم می توانند با خیال راحت اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و همکاری تجاری را در اسناد مشترک بهبود بخشند .  

کنفرانس ویدیویی

در دنیایی که محیط کار از راه دور روز به روز رایج تر می شود، کنفرانس ویدئویی یک ابزار همکاری ضروری برای مشاغل است . Microsoft Teams، Skype، Google Meet و نرم افزار جلسات آنک همگی گزینه‌های مناسبی برای ملاقات با اعضای تیم در زمان واقعی هستند. با برنامه‌ای مانند آنک ، می‌توانید به سرعت جلسات ویدیویی ایجاد کنید. از طریق این ابزار همکاری تجاری، نیاز به سفر را از بین ببرید. 

ذخیره سازی اسناد ابری

فضای ذخیره سازی ابری  یک راه حل ایده آل برای مشاغل بدون DMS داخلی است. افرادی که در یک محیط راه دور کار می کنند می توانند اطلاعاتی را از یک شبکه مخابراتی که از هر جایی قابل دسترسی است آپلود و مشاهده کنند. این امکان همکاری کارآمد تجاری را بدون نیاز به حضور در دفتر فراهم می کند.  

رسیدن به همکاری سازمانی با مجموعه نرم افزارهای پیوند

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button