توسعه سامانه های رایانه ای سماتوس

مایکروسافت از ویندوز 365 رونمایی کرد

مایکروسافت از ویندوز 365 رونمایی کرد
به این نوشته امتیاز دهید

مایکروسافت ویندوز 365 را راه اندازی کرد. سرویسی که به مشاغل امکان می دهد تا به راحتی به کارمندان خود اجازه دهند از طریق فضای ابری به دسکتاپ ویندوز 10 دسترسی پیدا کنند. این برنامه در تاریخ 2 آگوست 2021 برای “کاربران تجاری” در دسترس خواهد بود.

مدت ها پیش انتظار می رفت که ویندوز 365 از طریق یک بیانیه مطبوعاتی تا حدودی غیرقابل انکار و دور از انتظار باشد. اما بدون شک این برنامه تکاملی در سرویس های ابری و دورکاری ایجاد خواهد کرد.

Cloud PC

 

ممکن است بگویید: آیا مایکروسافت از قبل Azure Virtual Desktop را ارائه نمی‌داد که شرکت ها به کارمندان خود اجازه دهند در رایانش ابری به رایانه ویندوزی دسترسی پیدا کنند؟ بله ! اما به نظر می رسد تفاوت در این است که استفاده از ویندوز 365 به مراتب آسان تر است. و هیچ یک از پیچیدگی های تنظیم یک محیط دسکتاپ مجازی Azure در ابر Azure را شامل نمی شود.

اما آیا مایکروسافت نمی توانست به جای راه اندازی یک سرویس دسکتاپ مجازی جدید ، استفاده از Azure Virtual Desktop را آسان‌تر کند؟ بله! اما Azure Virtual Desktop یک سرویس سازمانی است و به طور پیش فرض است. این بدان معنی است که باید با سایر پیچیدگی های زیرساخت های موجود یک شرکت به خوبی کار کند.

 

همه گیری کرونا آن را در شرکت های کوچکتر تحت فشار قرار داد زیرا آنها گزینه های کمی داشتند. اما از بسیاری جهات ، مایکروسافت امروز اعتراف می کند که مدیریت آنها خیلی دشوار است. از طرف دیگر ویندوز 365 تا حدی تازه است. همچنین از طریق یک سرویس اشتراک اولیه در دسترس است.

این برنامه به مایکروسافت فرصت می دهد تا در مورد ” New Hybrid Personal Computing Category ” صحبت کند که مدیرعامل آن Satya Nadella آن را  “Cloud PC”می نامد. مشخص نیست که قرار است دقیقاً چه چیزی باشد. اما این یک دسته جدید است.

 

نادلا توضیح می دهد: “درست همانطور که برنامه ها با SaaS به ابر آورده شدند ، ما اکنون سیستم عامل را به ابر آورده ایم. سازمان ها را با انعطاف پذیری بیشتر و روشی ایمن برای توانمندسازی نیروی کار خود برای داشتن بهره وری و ارتباط بیشتر ، بدون در نظر گرفتن مکان  فراهم می کند.”

 

اما آیا این یک Thin Client نیست؟ شاید! اما ما اینجا در مورد سخت افزار صحبت نمی کنیم. این فقط یک سیستم عامل مجازی در فضای ابری است که می توانید از هرجایی به آن دسترسی داشته باشید. و این چیزی است که مدت هاست وجود دارد.

جارد اسپاتارو ، نایب رئیس شرکت مایکروسافت 365 گفت: “کار هیبریدی اساساً نقش فناوری را امروز در سازمان ها تغییر داده است.” با وجود نیروهای کار متفاوت از گذشته ، سازمان ها به یک روش جدید برای ارائه یک تجربه بهره وری عالی با افزایش قابلیت کارایی، سادگی و امنیت نیاز دارند.

 

 Cloud PC یک دسته جدید هیجان انگیز از کامپیوترهای ترکیبی است. که هر دستگاهی را به یک فضای کاری دیجیتال شخصی ، سازنده و ایمن تبدیل می کند. اعلامیه امروز ویندوز 365 فقط ابتدای ایجاد خطی بین دستگاه و ابر است.”

 

منبع: techcrunch

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button