توسعه سامانه های رایانه ای سماتوس

یک قدم مانده تا محبوبیت پایتون

یک قدم مانده تا محبوبیت پایتون
به این نوشته امتیاز دهید

هر ماه ، TIOBE خلاصه ای از برترین زبان های برنامه نویسی را منتشر می کند. با گذشت زمان ، این گزارشات ماهانه روند طولانی مدت را نشان می دهد زیرا زبانهای برنامه نویسی به یک دلیل یا دلیل دیگر محبوبیت پیدا می کنند. در رتبه بندی ماه ژوئن این شرکت ، با نزدیک شدن شاخص به یک نقطه عطف ، تعدادی تغییر کلان وجود دارد.

پایتون دومین زبان محبوب در جهان

محبوبترین زبان های برنامه نویسی جهان

طبق گزارش TIOBE زبان برنامه‌نویسی C در مجموع با در اختیار داشتن 12.54 درصد از بازار جهانی در رتبه اول قرا دارد و این درصد نسبت به ژوئن 2020 به میزان 4.65٪ افت کرده است.

نایب قهرمان این لیست زبان  پایتون است که 11.84 درصد از بازار جهانی را در اختیار دارد و نسبت به 12 ماه گذشته 3.48٪ افزایش یافته است.

رتبه سوم این لیست با 11.54 مربوط به جاوا می باشد که در مقایسه با ژوئن 2020 که در رتبه دوم قرار داشت، 4.56٪ افت داشته است.

پائل جانسون ، مدیر عامل شرکت TIOBE در پستی درباره آخرین فهرست زبان های برنامه نویسی محبوب جهان گفته : “فاصله بین زبان برنامه نویسی C که رتبه نخست را در اختیار دارد و پایتون در حال حاضر تنها 0.7٪ است.”

پائل جانسون در ادامه مطلب بیان نمودند “زبانهای برنامه نویسی C و جاوا تنها 2 زبانی هستند که در طول این 20 سال به جایگاه شماره 1 رسیده اند. بنابراین اگر پایتون قرار است در شاخص TIOBE مقام اول را بدست آورد ، این مطمئناً یک لحظه تاریخی خواهد بود که ارزش تجلیل دارد. “

منبع: techrepublic

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.Required fields are marked *

Call Now Button